Wesprzyj program, jeśli uważasz, że jest coś wart!

ICeQ
Tu może dam
jakieś screeny? ;)
ICeQ to programowy klient czata PolChatu. Co to znaczy? Możesz wejść nim na czat w serwisie PolChat lub podobnym zamiast wchodzić tam przez stronę internetową. Tak jest po prostu szybciej i wygodniej.
Czym różni się od "zwykłego czatu"? Można przede wszystkim zapisywać treść wszystkich rozmów - zarówno z pokoju, jak i prywatnych. Bardzo wiele opcji jego zachowania można dostosować - jego spore możliwości konfiguracji nie powinny jednak nikogo odstraszać (żadne ustawienia nie są konieczne do podawania). Orientację na czatach ułatwiają ikonki przy nickach na liście osób w pokoju - wiesz nie tylko, kto rozmawia prywatnie, ale i kto ma prawa operatora. A informację o własnych rozmowach można, w przeciwieństwie do czata na stronie, ukryć przed innymi. Śledzisz swoich znajomych (z listy przyjaciół), więcej możesz wyklikać, a swój ulubiony krój pisma możesz zapamiętać na stałe. Podobnie zresztą, jak nick, pokój i hasło.

Ten program to freeware - jest absolutnie bezpłatny dla każdego użytkownika. Póki co można go nawet określić mianem miracleware - ikari liczy na cud lub dobrą wolę użytkowników, by mógł utrzymać stronę w dobrej jakości (stabilną i bez reklam), póki co dopłacając do tego od 2002r...

Wygląd
Rozmowy prywatne wyglądają trochę inaczej niż na stronie, okna używa się trochę wygodniej (celem była minimalizacja marnowanego miejsca), można ustawić dźwięk przychodzącej wiadomości i położyć pod nią inny kolor tła, niż pod własne - co na pierwszy rzut okna ułatwi komunikację. Możesz się wtedy posunąć dalej wyłączyć wyświetlanie przed wypowiedziami nicków, skoro już je rozróżniasz - będzie więcej miejsca na treść.
W moderowaniu rozmów nie ma rewolucji - za prośbami moderatorów z ogromnych pokoi liczących kilkuset użytkowników są one łudząco podobne do standardowych - z podziałem na nowe wiadomości i kolejkę wybranych. Możliwość zmiany kolorystyki programu nie powinna nikogo dziwić, jednak ze względu na prędkość działania i miejsce w pamięci, program nie używa skinów.

"Nowy PolChat"
Obiecywany od 2005, wszedł w 2009. To właśnie nowy PolChat. Jego główną zaletą jest możliwość jednoczesnej rozmowy we wielu pokojach, co dla niejednej osoby jest pewnie spełnieniem przykurzonych już marzeń - często przecież chcieliśmy wejść na jakiś pokój (nawet na chwilę), a nie chcielibyśmy opuszczać znajomych w obecnym.
ICeQ od wersji 5 jakoś ;) działa na nowych serwerach PolChatu (no, od 5.11 powinien nawet sprawnie).

Wymagania?
ICeQ odkąd istnieje sprawdzał się na wielu komputerach, autor osobiście używał go w szkole i kafejkach internetowych, pod różnymi systemami, także na "słabszym" sprzęcie. Niektórych może dziwić fakt, że program działa szybciej niż prosty klient na stronie www - wynika to z inaczej napisanego kodu, nie osadzania w przeglądarce internetowej i pracy w trybie natywnym, w przeciwienstwie do którego aplety Javy w latach 90. (oraz na iMacu...) chodziły koszmarnie wolno.
Choć przeżył niejedno pod Windows 98, skrzydła rozwinie pod nowoczesnymi systemami "NT", czyli: Windows 2000, Windows XP, Windows 2003 (Windows Vista budzi póki co coraz więcej wątpliwości). W nich program umożliwia pisanie w międzynarodowym standardzie Unicode.
Ilość pamięci nie gra specjalnie roli - w przeciwieństwie do np. gadu-gadu program nie zapycha pamięci zamkniętymi już oknami rozmów "na wypadek gdybyśmy chcieli szybko powrócić do ich treści". Logi zapisuje w formacie HTML, ale myślę, że nie ma komputera bez przeglądarki internetowej.
Kompilowany pod platformę x86, czyli typowe procesory 32-bitowe, na których działa system Windows (nie jest kompilowana wersja 64-bitowa)
Oczywiście do jego używania wypada mieć połączenie z internetem ;)

(Jesli chcesz w ten sposób czatować na serwerach Onetu, skorzystaj z zaprzyjaźnionego programu Taboret :))
old propaganda :P

Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS!

Gości dziś:
15
Program uruchomiono już 27689571 razy (168 dziś) Gości w ogóle:
1148349