Wesprzyj program, jeśli uważasz, że jest coś wart!

W skrócie
Ikari's Chat enhanced* Qlient (w skrócie ICeQ, czyli swojsko brzmiący Icek) to program służący do łączenia się z czatami internetowymi oferowanymi przez PolChat lub też przez PolChat sprzedawanymi.

Powoli, po staremu...
Powolny aplet javy...Aby w klasyczny sposób dostać się na czaty PolChat'u, trzeba otworzyć przeglądarkę internetową, poczekać na załadowanie coraz obszerniejszej strony, odnaleźć w gąszczu propozycji pokój dla siebie lub też wpisać jego nazwę ręcznie, po raz kolejny poczekać na załadowanie strony z oprogramowaniem w języku java, zestawu grafik do niego, a także wszystkich dostępnych na PolChacie obrazków - i dopiero możemy wpisać swój nick (login) i ewentualnie zaznaczyć, że posiadamy nick zabepzieczony hasłem - i wpisać je w odpowidnim polu. I tak za każdym razem. Czasochłonne, prawda? ;] Jakby tego było mało, ryzykujesz tym, że przy kliknięciu jakiegoś łącza do strony internetowej otworzy Ci się ona... zamiast strony z czatem - i *BANG*, tracisz wszystkie rozmowy. To samo stanie się po zmianie ustawień przeglądarki. Wielu użytkowników traciło przez to nerwy w czasach, gdy strona WWW była jedynym sposobem wejścia na czat....

Teraz mamy nowy sposób na łączenie się z Twoim ulubionym czatem. Szybszy i łatwiejszy, ale to nie wszystko :).

ICeQ :)...ale można zrobić to lepiej! Szybciej, ...
ICeQ jest prostym programem, który instalujesz jak każdy inny na swoim komputerze ;]
Łączenie z chatem jest szybkie i nie wymaga czekania na załadowanie dodatkowych apletów czy obrazków (niestety nie zdążysz też zrobić sobie w międzyczasie herbaty czy też zjeść obiadu ;P). Po prostu uruchom program, kliknij OK - i już! Jeśli zaś chcesz inny nick czy pokój to i tak wybierzesz go z listy wcześniej zapamięanych tylko jednym kliknięciem. Wszystkie informacje wystarczy wpisać tylko raz!.

... klarowniej, ...
Sama idea czatowania nie różni się od tej na stronie (czytaj wypowiedzi publiczne, pisz w danym pokoju, rozmawiaj w oknach prywatnych), ICeQ oferuje jednak wiele dodatkowych funkcji. Już po zalogowaniu się na chat widzimy podstawowe różnice. Po prawej stronie zauważamy listę obecnych w danym pokoju użytkowników, ale obok tzw. "nicków" znajdują się ikonki pozwalające na pierwszy rzut kątem oka rozróżnić zwykłych użytkowników oraz operatorów czata ;] Zestawy tych obrazków można zresztą nie tylko zmieniać, ale i przygotować własne przy minimalnej znajomości tematu ikon w Windows :) Buzie te również informują nas czy dana osoba rozmawia z kimś prywatnie, co dodatkowo oznacza się pogrubieniem nicka na liście (pewnie wielu z Was nieraz zastanawiało się, czemu niektóre osoby są pogrubione? :))

... wygodniej ...
Zadowoleni będą również ci, którzy łamiąc konwenanse PolChat'u nie korzystali z dostępnych tam kilku kolorów czcionki, lecz używali kodów kolorów. Otóż koniec z doklejaniem na początku każdej wypowiedzi kodu! ICeQ zrobi to za Ciebie. Dostępna jest również podręczna paleta kolorów (zupełnie taka jak w programach graficznych ;]) gdzie każdy może sobie ustawić kolor, który lubi. Zaletą ICQa jest też definiowanie czcionki oraz koloru na stałe. ICeQ zapamiętuje Twoją ulubiona czcionkę i ustawi ją po wejściu na czat!
Istotną zaletą programu jest też zapisywanie tzw. Logów po każdym wejściu do pokoju lub też kiedy rozmawiasz z kimś prywatnie(tzw. priv). Już nie musisz się martwić, że żadnej z rozmów lub zabawnych sytuacji nie możesz sobie przypomnieć. Teraz szukasz tylko odpowiedniego loga z danego dnia oraz pokoju i już wiesz! Logi zapisywane są w formie stron internetowych czyli w HTML. Otwierają się w Internet Explorer'ze lub też innej przeglądarce internetowej.
Kolejnym plusem jest możliwość zmiany koloru okna programu! Możesz go dopasować do pulpitu, lakieru na paznokciach, butów, upodobań kolorystycznych, albo do nastroju ;] Wszystko zależy wyłącznie od Ciebie!

i z większymi możliwościami!
Czy zdarzają Ci się sytuacje kiedy wychodzisz z pokoju po herbatę lub wyrzucić śmieci, bo mama prosiła, zostawiasz włączony chat, a kiedy wracasz masz 10 prywatnych wiadomości i każdy dopytuje się gdzie jesteś? Na pewno tak. Teraz masz to z głowy. Wpisujesz /away [tutaj powód] i każdemu kto do Ciebie zagada wyświetlać się będzie informacja gdzie aktualnie jesteś i co robisz! Jeśli na chacie zostanie wymieniony Twój nick również się o tym dowiesz natychmiast po powrocie!

* - enhanced, czyli ulepszony! Poznaj nową jakość czatowania (link) na wielu pokojach jednocześnie!

Z perspektywy czasu...
Prace nad programem rozpoczęły się pod koniec roku 2001, kiedy to zrodził się ten dość innowacyjny pomysł. Od tamtej pory program jest wciąż udoskonalany i dostosowywany do potrzeb użytkowników. Wiele pomysłów było w nim całkowicie innowacyjnych, lecz czerpali z nich później także inni programiści, co świadczy o ich trafności :)

Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS!

Gości dziś:
20
Program uruchomiono już 27689604 razy (201 dziś) Gości w ogóle:
1148354